Autoryzacje
Producenci
Aplikacja Microsoft Teams dla Poly Studio X30/X50 już dostępna!
Aplikacja Microsoft Teams dla Poly Studio X30/X50 już dostępna!

W ostatnich dniach czerwca firma Poly (powstała z połączenia Polycom oraz Plantronics), zaprezentowała aplikację do natywnej obsługi Microsoft Teams na urządzeniach z serii Poly Studio X.
Obecne już jakiś czas na rynku Studio X30 i X50 to wideobary zbudowane w oparciu o system operacyjny Android. Do tej pory pozwalały na komunikację SIP/H.323 przez przygotowaną przez Poly aplikację Poly Video App, obsługę Zoom przez Zoom Room App oraz możliwość integracji z GoToRoom. Nowa aplikacja pozwala na rozpoczęcie pracy z Microsoft Teams zaraz po wyjęciu urządzenia z pudełka.

Aplikacja Microsoft Teams dla Studio X30/X50

Aplikacja Microsoft Teams dla Poly Studio X30 oraz Poly Studio X50 już dostępna! 

Praca zdalna, konieczność komunikacji na odległość, ograniczenie kontaktu bezpośredniego - sytuacja na świecie pociągnęła za sobą ogromny wzrost liczby osób korzystających z rozwiązania Microsoft Teams - od 32 milionów na początku marca 2020, do prawie 75 milionów użytkowników w kwietniu 2020.

Rozwój zdalnych środowisk pracy wydaje się być trendem, który wciąż będzie zyskiwał na znaczeniu, a organizacje stoją przed wyzwaniem tworzenia komfortowych warunków pracy nie tylko w przestrzeniach biurowych, ale również dla jednostek pracujących na odległość.

 

Aplikacja Microsoft Teams dla Studio X30/X50

 

Bliska współpraca Microsoft oraz Poly zaowocowała aplikacją, która pozwala na błyskawiczne nawiązywanie połączeń, dołączanie do zaplanowanych spotkań i zapewnia dostęp do kompletnego zestawu funkcji platformy Teams. Wideobary Poly Studio X30 oraz Poly Studio X50 można zamawiać w wariancie prekonfigurowanym dla Teams, co oznacza gotowość do pracy urządzenia w środowisku Microsoft od razu po wyjęciu z pudełka.

Aplikacja Microsoft Teams dla Studio X30/X50


Organizacje, które zakupiły Studio X30 lub X50 wcześniej, a chciałyby rozpocząć prace z aplikacją Microsoft Teams, mogą zaktualizować swoje urządzenia przez instalację Poly Video OS w wersji 3.1.1 , a następnie wybór trybu pracy MS Teams.


Co nowego?

Funkcja Proximity Join
Zaimplementowana w oprogramowaniu funkcja Proximity Join umożliwia dołączenie do spotkania w sali konferencyjnej z poziomu aplikacji Teams na własnym urządzeniu mobilnym. Wystarczy wejść do sali spotkań z Studio X30/X50, wybrać urządzenie z listy i rozpocząć komunikację.


One-Touch-Dial

Dołączanie do zaplanowanych spotkań nigdy nie było prostsze. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku na dotykowym panelu Poly TC8, aby dołączyć do spotkania. 

Współdzielenie treści przez aplikację Teams
W sytuacji, gdy chcesz podzielić się prezentacją lub wspólnie pracować nad nowym pomysłem, wystarczy wykorzystać aplikację Teams na laptopie lub urządzeniu mobilnym.

Jednolity interfejs
Poznawanie nowych, różniących się miedzy sobą technologii, jest nie tylko frustrujące i uciążliwe, ale może powodować opóźnienia i stratę czasu. Natywna współpraca z Microsoft Teams gwarantuje użytkownikom znajomy i standardowy interfejs, niezależnie od tego, czy pracują z home office, zza firmowego biurka, czy w sali konferencyjnej.


Co znanego?

Najwyższa jakość dźwięku
Technologie dźwięku Poly NoiseBlockAI oraz Acoustic Fence, redukują i blokują dochodzące z otoczenia niepożądane hałasy i rozmowy w tle. Odgłosy stukania, pisania na klawiaturze, kartkowania dokumentów, nie stanowią przeszkody dla dokładnego zrozumienia osoby mówiącej.
Mikrofony bazujące na technologi kształtowania wiązki zapewniające doskonałe pokrycie i idealnie czyste przekazywanie głosu z każdego miejsca w sali.


Najwyższa jakość obrazu
Poly MeetingAI z funkcjami inteligentnego kadrowania grupy i śledzenia mówcy. Pozwól swojemu rozmówcy delektować się automatycznymi zbliżeniami i zachować skupienie na aktywnym mówcy. Funkcja płynnego śledzenia łagodnie operuje zbliżeniem dzięki czemu unika się niespodziewanych cięć i zmian kadru, w sytuacji gdy dwaj mówcy znajdują się blisko siebie.


FAQ - Najczęściej zadawane pytania 

1. Ile wyświetlaczy można podłączyć do Poly Studio X30/X50?
Poly Studio X30 obsługuje jeden monitor, ponieważ posiada tylko jedno wyjście monitorowe HDMI.
Poly Studio X50 w trybie pracy Microsoft Teams również obsługuje tylko jeden monitor, mimo obecności dwóch fizycznych wyjść HDMI.

2. W jaki sposób steruje się systemem?
Sterowanie Poly Studio X30/X50 może odbywać się przez:
- dotykowy panel Poly TC8
- pilot zdalnego sterowania Poly Bluetooth (opcja)
- monitor dotykowy
- telefon z serii Poly Trio

3. W jaki sposób można współdzielić treść?
Wideobary z serii Studio X posiadają fizyczne gniazda HDMI dla udostępniania contentu, jednak w trybie pracy z aplikacją Microsoft Teams, gniazda pozostają nieaktywne. Współdzielenie treści odbywa się przez desktopową lub mobilną wersję aplikacji Teams.

4. Czy w razie potrzeby można wykorzystać Poly Studio X30 lub X50 jako zestaw wideokonferencyjny USB?
Standardowo, Studio z serii X obsługują tzw. Device Mode, dzięki któremu zestawy można podłączyć bezpośrednio do komputera przez USB i wykorzystać jako zwykłe urządzenie peryferyjne do prowadzenia wideokonferencji za pośrednictwem dowolnej aplikacji.
Jeżeli na Studio X30/X50 uruchomiona jest aplikacja Microsoft Teams, bezpośrednie przełączenie urządzenia w tryb pracy Device Mode nie jest możliwe.

5. Moja firma wykorzystuje Microsoft Teams, zespoły pracują dużo z treścią i dla własnego komfortu chcemy pracować na dwóch monitorach. Czy Studio z serii X będzie odpowiednie?
Nie, Studio X30/X50 w trybie Teams obsłuży tylko jeden monitor. Bardziej odpowiednie będą zestawy Poly MTR - systemy Microsoft Teams Rooms.

6. W naszej organizacji wciąż wykorzystywany jest Skype for Business. Czy aplikacja Microsoft dla Studio obsługuje również Skype for Business?
Nie, aplikacja MS Teams dla Studio obsługuje wyłącznie Microsoft Teams. Do integracji z Skype for Business oraz Microsoft Teams można wykorzystać oprogramowanie Microsoft Teams Rooms, obecne w zestawach Poly MTR.

7. Moja organizacja preferuje przewodowe przesyłanie treści np. za pomocą HDMI. Czy udostępnianie prezentacji przez HDMI w trakcie spotkań Teams jest możliwe?
Nie ma takiej możliwości. Udostępnianie treści odbywa się wyłącznie z poziomu aplikacji na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Przewodowe współdzielenie treści do spotkań Teams jest możliwe w systemach Poly MTR.


Porównanie wideobarów Poly z serii X w trybie aplikacji MS Teams: 

  Poly Studio X30 Poly Studio X50
   Poly Studio X30  Poly Studio X50
 Natywna obsługa Microsoft Teams    
 Kamera 4K z automatycznym kadrowaniem i śledzeniem    
 Funkcja NoiseBlockAI    
 Udostępnianie treści przez aplikację (PC lub mobile)    
 Liczba głośników  1 (mono)  2 (stereo)
 Podłączenie do Poly TC8    
 Liczba obsługiwanych monitorów  1 1
 Zasięg wbudowanych mikrofonów do 4.5 metra do 7.6 metra
 Możliwość podłączenie zewnętrznego mikrofonu  X  
 Rekomendowana liczba uczestników  do 4   do 8 
 Zoom kamery  4x  5x


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl