Autoryzacje
Producenci
Rozwiązania wideokonferencyjne dla Microsoft Teams
Rozwiązania wideokonferencyjne dla Microsoft Teams

Rozwiązania wideokonferencyjne dla Microsoft Teams

Rozwiązania wideokonferencyjne dla Microsoft Teams

Proces migracji z usługi Skype for Business Online do Microsoft Teams nabiera rozpędu, a użytkownicy stoją przez wyzwaniem przystosowanie swoich sal konferencyjnych do współpracy z nową usługą Microsoft.

Microsoft Teams pod względem funkcjonalności to produkt zbliżony do Skype for Business, jednak usługa realizowana jest w inny niż dotychczas sposób, z wykorzystaniem innych protokół komunikacyjnych.

Co za tym idzie - urządzenia komunikujące się do tej pory i natywnie integrujące z usługą Skype za pomocą protokołu SIP, nie będą miały takiej możliwości.

Poniżej prezentujemy dostępne w naszej ofercie gotowe zestawy do obsługi Microsoft Teams. Wszystkie zestawy składają się z jednostki głównej, opartej na Windows 10 z wbudowaną aplikacją Microsoft Teams, oraz urządzeń peryferyjnych audio i wideo, do przekazywania obrazu i głosu w jak najlepszej jakości. 

 

Systemy wideokonferencyjne Yealink z obsługą Microsoft Teams

Każdy zestaw dedykowany do pracy z Microsoft Room System składa się z kilku standardowych elementów. Są to komputer (miniPC) z aplikacją Skype/Teams, dotykowy panel z interfejsem użytkownika, kamera, mikrofony z głośnikiem lub zestaw głośnomówiący, urządzenie do udostępniania i przesyłania treści.

Yealink oparł swoje zestawy na komputerach Intel NUC z procesorem Intel Core i5 siódmej generacji, 8GB pamięci RAM i dyskiem SSD. Preinstalowany system Windows 10 IoT Enterprise został doposażony w aplikację Microsoft Teams Room, a podłączenie zewnętrznych akcesoriów odbywa się przez dwa gniazda HDMI (możliwość podłączenia dwóch monitorów w każdym zestawie) i cztery gniazda USB.

Drugim elementem wspólnym dla całej serii jest panel dotykowy Yealink MTouch. Wyposażony został w 8-calową matrycę IPS z rozdzielczością 1280x800, czujnik ruchu do automatycznego wybudzania i regulowaną podstawkę, do regulacji kąta pochylenia.

Udostępnianie treści odbywa się przez moduł Yealink MShare. Podłączony do miniPC za pomocą kabla USB, umożliwia przewodowe przesyłanie treści i prezentacji przez kabel HDMi lub miniDP. Moduł posiada również gniazdo USB do parowania z opcjonalnym Yealink WPP20, adapterem do bezprzewodowego przesyłania materiałów.

 

 Intel NUC miniPC Yealink MShare
Moduł do przesyłania treści
Yealink MTouch
Dotykowa konsola do sterowania
     

 

Zestawy dla średnich i dużych sal zostały wyposażone dodatkowo w soundbar Yealink MSpeaker. Soundbar posiada cztery wbudowane głośniki o mocy 10W i jest podłączany za pomocą przewodu audio bezpośrednio do kamery.

Podstawową różnicą pomiędzy zestawami z serii MVC, są zastosowane kamery i mikrofony.
Yealink MVC300, czyli model przeznaczony dla małych sal oraz huddle rooms, przesyła dźwięk przez zestaw głośnomówiący Yealink CP900 z 2-metrowym zasięgiem mikrofonów. Z kolei obraz przekazywany jest przez kamerę Yealink UVC30 z 3-krotnym zoomem cyfrowym i szerokim, 120-stopniowym polem widzenia.

Yealink MVC500 występuje w dwóch wariantach, różniących się mikrofonami. Wariant "Wireless" posiada w zestawie dwa bezprzewodowe mikrofony CPW90 z zasięgiem do 3 metrów, a opcja przewodowa, zawiera mikrofon konferencyjny VCM34 z 6-metrowym obszarem zbierania dźwięku. Oba warianty wyposażone są w tę samą kamerę - Yealink UVC50.
Kamera pracuje w rozdzielczości 1920x1080 60fps, posiada 5-krotny zoom optyczny i pole widzenia 91°.

Najbardziej zaawansowany zestaw z serii, Yealink MVC800, posiada w standardzie dwa przewodowe mikrofony konferencyjne, każdy zbierający dźwięk z odległości do 6 metrów. W zestawie znajduje się również kamera UVC80, obsługująca identyczną rozdzielczość jak UVC50, ale posiadającą większy, bo aż 12-krotny zoom optyczny i większą możliwość regulacji - do 200° w poziomie i do 60° w pionie.

Dostępne warianty:

 Yealink MVC300  Yealink MVC500 Wireless  Yealink MVC500 Wired  Yealink MVC800
Yealink MVC300 Yealink MVC500 Wireless Yealink MVC500 Wires Yealink MVC800
Małe sale
(2-4 uczestników) 
Średnie sale spotkań
(4-12 osób) 
Średnie sale spotkań
(4-12 osób)
Duże sale spotkań
(12-20 osób)

Intel MiniPC
Yealink MTouch
Yealink MShare
Yealink UVC30
Yealink CP900

Intel MiniPC
Yealink MTouch
Yealink MShare
Yealink MSpeaker
Yealink UVC50
2 x Yealink CPW90
Intel MiniPC
Yealink MTouch
Yealink MShare
Yealink MSpeaker
Yealink UVC50
Yealink VCM34
Intel MiniPC
Yealink MTouch
Yealink MShare
Yealink MSpeaker
Yealink UVC80
2 x Yealink VCM34


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl