Autoryzacje
Producenci
Rozwiązania wideokonferencyjne dla Microsoft Teams
Rozwiązania wideokonferencyjne dla Microsoft Teams

Rozwiązania wideokonferencyjne dla Microsoft Teams

Rozwiązania wideokonferencyjne dla Microsoft Teams

Proces migracji z usługi Skype for Business Online do Microsoft Teams nabiera rozpędu, a użytkownicy stoją przez wyzwaniem przystosowanie swoich sal konferencyjnych do współpracy z nową usługą Microsoft.

Microsoft Teams pod względem funkcjonalności to produkt zbliżony do Skype for Business, jednak usługa realizowana jest w inny niż dotychczas sposób, z wykorzystaniem innych protokół komunikacyjnych.

Co za tym idzie - urządzenia komunikujące się do tej pory i natywnie integrujące z usługą Skype za pomocą protokołu SIP, nie będą miały takiej możliwości.

Poniżej prezentujemy dostępne w naszej ofercie gotowe zestawy do obsługi Microsoft Teams. Wszystkie zestawy składają się z jednostki głównej, opartej na Windows 10 z wbudowaną aplikacją Microsoft Teams, oraz urządzeń peryferyjnych audio i wideo, do przekazywania obrazu i głosu w jak najlepszej jakości. 

 

Systemy wideokonferencyjne Yealink z obsługą Microsoft Teams

Zestawy Yealink dla Microsoft Teams

Każdy zestaw dedykowany do pracy z Microsoft Room System składa się z kilku standardowych elementów. Są to komputer (miniPC) z aplikacją Skype/Teams, dotykowy panel z interfejsem użytkownika, kamera, mikrofony z głośnikiem lub zestaw głośnomówiący, urządzenie do udostępniania i przesyłania treści.

Yealink oparł swoje zestawy na komputerach Intel NUC z procesorem Intel Core i5 siódmej generacji, 8GB pamięci RAM i dyskiem SSD. Preinstalowany system Windows 10 IoT Enterprise został doposażony w aplikację Microsoft Teams Room, a podłączenie zewnętrznych akcesoriów odbywa się przez dwa gniazda HDMI (możliwość podłączenia dwóch monitorów w każdym zestawie) i cztery gniazda USB.

Drugim elementem wspólnym dla całej serii jest panel dotykowy Yealink MTouch. Wyposażony został w 8-calową matrycę IPS z rozdzielczością 1280x800, czujnik ruchu do automatycznego wybudzania i regulowaną podstawkę, do regulacji kąta pochylenia.

Udostępnianie treści odbywa się przez moduł Yealink MShare. Podłączony do miniPC za pomocą kabla USB, umożliwia przewodowe przesyłanie treści i prezentacji przez kabel HDMi lub miniDP. Moduł posiada również gniazdo USB do parowania z opcjonalnym Yealink WPP20, adapterem do bezprzewodowego przesyłania materiałów.

 Intel NUC miniPC Yealink MShare
Moduł do przesyłania treści
Yealink MTouch
Dotykowa konsola do sterowania
Yealink Intel NUC
     

 

Zestawy dla średnich i dużych sal zostały wyposażone dodatkowo w soundbar Yealink MSpeaker. Soundbar posiada cztery wbudowane głośniki o mocy 10W i jest podłączany za pomocą przewodu audio bezpośrednio do kamery.

Podstawową różnicą pomiędzy zestawami z serii MVC, są zastosowane kamery i mikrofony.
Yealink MVC300, czyli model przeznaczony dla małych sal oraz huddle rooms, przesyła dźwięk przez zestaw głośnomówiący Yealink CP900 z 2-metrowym zasięgiem mikrofonów. Z kolei obraz przekazywany jest przez kamerę Yealink UVC30 z 3-krotnym zoomem cyfrowym i szerokim, 120-stopniowym polem widzenia.

Yealink MVC500 występuje w dwóch wariantach, różniących się mikrofonami. Wariant "Wireless" posiada w zestawie dwa bezprzewodowe mikrofony CPW90 z zasięgiem do 3 metrów, a opcja przewodowa, zawiera mikrofon konferencyjny VCM34 z 6-metrowym obszarem zbierania dźwięku. Oba warianty wyposażone są w tę samą kamerę - Yealink UVC50.
Kamera pracuje w rozdzielczości 1920x1080 60fps, posiada 5-krotny zoom optyczny i pole widzenia 91°.

Najbardziej zaawansowany zestaw z serii, Yealink MVC800, posiada w standardzie dwa przewodowe mikrofony konferencyjne, każdy zbierający dźwięk z odległości do 6 metrów. W zestawie znajduje się również kamera UVC80, obsługująca identyczną rozdzielczość jak UVC50, ale posiadającą większy, bo aż 12-krotny zoom optyczny i większą możliwość regulacji - do 200° w poziomie i do 60° w pionie.

Dostępne warianty:

Yealink MVC300 Yealink MVC500 Wireless Yealink MVC500 Wired Yealink MVC800
Yealink MVC300 Yealink MVC500 Wireless Yealink MVC500 Wires Yealink MVC800
Małe sale
(2-4 uczestników) 
Średnie sale spotkań
(4-12 osób) 
Średnie sale spotkań
(4-12 osób)
Duże sale spotkań
(12-20 osób)

Intel MiniPC
Yealink MTouch
Yealink MShare
Yealink UVC30
Yealink CP900

Intel MiniPC
Yealink MTouch
Yealink MShare
Yealink MSpeaker
Yealink UVC50
2 x Yealink CPW90
Intel MiniPC
Yealink MTouch
Yealink MShare
Yealink MSpeaker
Yealink UVC50
Yealink VCM34
Intel MiniPC
Yealink MTouch
Yealink MShare
Yealink MSpeaker
Yealink UVC80
2 x Yealink VCM34

KLIKNIJ TUTAJ

KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ


Nowość!

Wideobar typu "all-in-one" z wbudowaną aplikacją Microsoft Teams - Yealink VC210 Teams Edition

 Yealink VC210 Teams Editio

Szczegółowy opis rozwiązania - kliknij tutaj!

 

Zestawy wideokonferencyjne Polycom dla Microsoft Teams

Zestawy wideokonferencyjne Polycom dla Microsoft Teams

Zestawy wideokonferencyjne Polycom HP SRS

Polycom buduje swoje zestawy w oparciu o komputer HP Elite Slice G2 z oprogramowaniem Microsoft Teams Rooms. Podobnie jak w zestawach Yealink, komputer pracuje na preinstalowanym systemie Windows Windows 10 IoT Enterprise.
Interfejs użytkownika udostępniany jest na tablecie HP Center of Room Control o przekątnej 12.3 cala i rozdzielczości fullHD. Komputer posiada dwa wyjścia HDMI do podłączenia dwóch wyświetlaczy oraz wejście HDMI do przewodowego przesyłania i udostępniania treści.

Polycom HP SRS

Rozbudowa HP Slite Slice o urządzenia Polycom do przesyłania obrazu oraz dźwięku, odbywa się w zależności od typu i rozmiaru sali, a także przewidywanej ilości uczestników spotkania. Portfolio akcesoriów audio/video producenta jest bardzo szerokie, dzięki czemu Polycom może dostarczyć rozwiązania odpowiednie zarówno dla małych sal oraz huddle rooms, a także dla dużych pomieszczeń i sal konferencyjnych.

Doskonałą propozycją dla małych sal konferencyjnych oraz pomieszczeń typu huddle room, jest Polycom Studio.
Studio to urządzenie typu all-in-one podłączane przez USB, łączące w sobie kamerę, układ mikrofonów, a także głośniki. Urządzenie jest kompatybilne zarówno z Skype for Business, jak i Microsoft Teams. Unikatową funkcją jest automatyczne kadrowanie grupy uczestników i wykonywanie zbliżeń na osobę mówiącą. Szerokie pole widzenia 120° oraz 5-krotny zoom cyfrowy sprawdzą się w małych salach spotkań, gdzie uczestnicy nie są mocno oddaleni od kamery.

Kamerą o podobnym zastosowaniu jest Polycom EagleEye Cube. Podobnie jak Studio, posiada funkcję inteligentnego kadrowania grupy uczestników spotkania, 5-krotny zoom cyfrowy oraz pole widzenia o kącie 120°.

Dla większych sal konferencyjnych producent oferuje kamerę EagleEye IV USB. Kamera pracuje w jakości HD, posiada 12-krotny zoom optyczny, pole widzenia o szerokości 72.5⁰ oraz możliwość sterowania w pionie i poziomie. EagleEye IV USB generuje obraz z zachowaniem wszystkich detali oraz naturalnych kolorów w jakości fullHD 1080p.

Uzupełnieniem zestawów jest telefon konferencyjny Polycom RealPresence Trio 8500, który odpowiada ze przekazywanie głosu i dźwięku w obie strony. Zasięg wbudowanych mikrofonów to 4.3m, a w przypadku dużych sal, obszar pokrycia może zostać zwiększony przez podłączenie dodatkowych, zewnętrznych mikrofonów.

Najbardziej zaawansowaną kamerą dostępną dla systemów Polycom HP SRS, jest Polycom EagleEye Director II.
Director II to układ dwóch kamer, każda z 12-krotnym zoomem optycznym, realizują funkcję automatycznego wykrywanie osoby mówiącej, zbliżeń oraz przełączania widoku między mówiącymi osobami, niezależenie od miejsca na sali, w którym się znajdują.

Propozycje zestawów:

   Sterowanie  Audio  Kamera

 Mała sala / Huddle Room

KLIKNIJ TUTAJ

  HP Elite Slice G2 Polycom Trio 8500 Polycom EagleEye Cube

 Mała sala / Huddle Room

KLIKNIJ TUTAJ

  HP Elite Slice G2 Polycom Studio Polycom Studio

 Średnia sala

KLIKNIJ TUTAJ

  HP Elite Slice G2 Polycom Trio 8500 Polycom EagleEye IV USB

 Duża sala

KLIKNIJ TUTAJ

  HP Elite Slice G2 Polycom Trio 8500 + zewnętrzne mikrofony Polycom EagleEye IV USB
 Duża sala
  HP Elite Slice G2 Polycom Trio 8500 + zewnętrzne mikrofony Polycom EagleEye Director II


Zapraszamy do darmowych testów rozwiązań Yealink oraz Polycom.
Możemy zaprezentować rozwiązania w Twojej firmie lub udostępnić sztuki demo. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl