Autoryzacje
Producenci
Telekonferencja a jej organizacja
Telekonferencja a jej organizacja

Aby telekonferencja przebiegała zgodnie z oczekiwaniami należy się do niej odpowiednio przygotować. Nie chodzi tutaj tylko o merytoryczne kwestie, ale przede wszystkim o odpowiedni sprzęt, który nie zawiedzie podczas spotkania.

Telekonferencja a uczestnicy

Właściwie można śmiało powiedzieć, że w każdym miejscu i o każdej porze można zorganizować telekonferencję, w której może brać udział nawet kilkadziesiąt osób.

Liczba osób, które będą brały udział w telekonferencji jest w głównej mierze zależna od wielkości pomieszczenia. Chodzi o to aby podczas telekonferencji każdy z nich mógł się bezproblemowo wypowiadać. Warto zaznaczyć, że jeżeli sala posiada ponad 30m2 należy zainwestować w dodatkowe mikrofony, aby każdy mógł się swobodnie wypowiedzieć. 

Jednakże jeśli chcemy, by nasza komunikacja miała odpowiednio wysoką jakość dźwięku, musimy bazować na najlepszym sprzęcie.

Do najlepszych marek sprzętu telekonferencyjnego zalicza się:

  • Konftel
  • Polycom
  • Yealink

Dla kogo są telekonferencje?

Telekonferencje mają szerokie zastosowanie w biznesie, nie chodzi tylko o kontrahentów, ale także o pracowników którzy pracują zdalnie. Takie sytuacje wymuszają na firmach zagwarantowanie sprawnej komunikacji między ludźmi.

Telekonferencje polecane są szczególnie firmom, które posiadają pracowników lub klientów rozsianych po całym kraju, a nawet świecie. W momencie kiedy takie firmy potrzebują pilnego kontaktu z większą grupą osób, są w stanie szybko i sprawnie połączyć się i omówić wszystkie istotne kwestie.  

Telekonferencja jest także idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które z różnych przyczyn nie są w stanie dotrzeć na spotkanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystko odbywa się o umówionej godzinie, bez barier komunikacyjnych.

Rozmiar pomieszczenia a telekonferencja

Właściwe dobranie telefonu konferencyjnego do rozmiarów sali, umożliwi osiągnięcie optymalnego poziomu pracy głośników, a także właściwe zbieranie głosu wszystkich uczestników. Błędne dobranie telefonu do konferencji może spowodować problemy komunikacyjne, co wpłynie na komfort uczestników, ponieważ będą musieli nachylać się nad aparatem.  

Wbudowane mikrofony w urządzeniach do telekonferencji pozwalają na komfortową pracę w salach do 30m2. W przypadku większych sali należy pomyśleć nad zakupem telefonu konferencyjnego z możliwością podłączenia zewnętrznych mikrofonów lub podłączenia zewnętrznego systemu audio.

Jeżeli nie jesteście pewni jaki aparat będzie dla was idealny wejdźcie w link poniżej, aby określić który z telefonów konferencyjnych będzie się sprawdzał – telekonferencje a ilość osób

Telekonferencje a sprzęt

Szukasz profesjonalnego sprzętu do telekonferencji? Polecamy zapoznać się z naszą ofertą na telefony konferencyjne i mikrofony. Zapewniamy najlepszą jakość dźwięku w każdych warunkach. Jeżeli nie wiesz jaki telefon konferencyjny wybrać, zadzwoń do nas, pomożemy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl