Autoryzacje
Producenci
Jak dobrać zestaw nagłowny do telefonu?
Jak dobrać zestaw nagłowny do telefonu?

Zestaw nagłowny to nieodłączny element wyposażenia stanowiska pracy dla konsultantów telefonicznych, pracowników biur obsługi klienta, dyspozytorni oraz handlowców. Komfort prowadzenia rozmów przez zestaw nagłowny jest nieporównywalny z prowadzeniem rozmów przez tradycyjną słuchawkę telefoniczną.

Wybór słuchawki nagłownej do telefonu biurkowego to nie lada wyzwanie. Oferta jest bardzo różnorodna, a urządzenia różnią się między sobą możliwościami podłączenia, sposobem noszenia, a także samym przeznaczeniem i środowiskiem pracy.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie i jak dobrać słuchawkę idealną dla siebie?

 

1. Do czego słuchawka będzie podłączona?

A. Telefon biurkowy - możliwości podłączenia:
- przewodowo, przez dedykowane gniazdo na słuchawkę nagłowną (jack 2.5mm lub 3.5mm, gniazdo USB, gniazdo RJ)
- przewodowo, przez wejście na standardową słuchawkę telefoniczną
- bezprzewodowo, logując zestaw nagłowny do bazy DECT telefonu
- bezprzewodowo, przez wbudowany w telefonie interfejs Bluetooth

KLIKNIJ TUTAJ, aby wyświetlić wszystkie zestawy nagłowne z możliwością podłączenia do telefonów stacjonarnych. 

B. Urządzenie mobilne (telefon komórkowy, tablet):
- przewodowo, przez złącze zestawu słuchawkowego (jack 2.5mm lub 3.5mm)
- bezprzewodowo, przez Bluetooth

KLIKNIJ TUTAJ, aby wyświetlić wszystkie zestawy nagłowne z możliwością podłączenia do telefonów komórkowych lub tabletów.

C. Komputer
- przewodowo, przez port USB, gniazda audio 2 x jack 3.5mm lub jedno zintegrowane gniazdo jack 3.5mm
- bezprzewodowo, przez Bluetooth
- bezprzewodowo, przez gniazdo USB (np. przez użycie adaptera USB)

KLIKNIJ TUTAJ, aby wyświetlić wszystkie zestawy nagłowne z możliwością podłączenia do komputera


W naszej ofercie znajdują się słuchawki zakończone typowym wtykiem USB, przeznaczone wyłącznie do pracy z komputerem np. seria Plantronics Blackwire lub MS Axtel, oraz słuchawki zakończone tak zwaną "szybkozłączką" (z ang. QD - Quick Disconnect)

Szybkozłączka to uniwersalny typ złącza, dzięki któremu zestaw nagłowny może być podłączony do różnych urządzeń końcowych. Razem ze słuchawkami należy zakupić kabel przyłączeniowy - z jednej strony zakończony szybkozłączką, do połączenia z słuchawkami, a z drugiej wtykiem pasującym do urządzenia końcowego np. jack 2.5mm lub 3.5mm, RJ9 lub RJ45. Słuchawki zakończone szybkozłączką mogą pracować w podłączeniu do telefonów stacjonarnych, komputerów oraz urządzeń mobilnych. 

Słuchawki zakończone szybkozłączką nie mają w zestawie kabla przyłączeniowego - należy zawsze dobrać go do kompletu. 

Od lewej: szybkozłączka Plantronics, szybkozłączka Axtel, szybkozłączka Jabra GN
 

2. Pracujesz przy stacjonarnym stanowisku pracy, czy może jednak potrzebujesz swobody przemieszczania się podczas rozmów?

Jeżeli specyfika Twojej pracy wymaga oddalania się od stanowiska pracy, zastanów się nad bezprzewodowym zestawem nagłownym. 
Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość oddalenia się od telefonu lub komputera, np. żeby przeprowadzić prywatną rozmowę na korytarzu, sprawdzić stan towaru w magazynie, czy skonsultować się z współpracownikiem z sąsiedniego biura bez konieczności zdejmowania słuchawek i przerywania rozmowy.

Jeżeli Twój telefon posiada funkcję EHS (wbudowany elektroniczny podnośnik) lub wspiera takie rozwiązanie, odbiór połączenia będzie możliwy przy użyciu przycisku na słuchawce nagłownej, bez konieczności podchodzenia do aparatu. 

Brak współpracy z EHS nie oznacza braku możliwości korzystania z zestawów beprzewodowych. Do obsługi połączeń konieczne będzie jednak operowanie słuchawką telefoniczną (odkładanie słuchawki z widełek). 3. Jak głośne jest otoczenie w którym pracujesz?

Poziom hałasu w pomieszczeniu wpływa na wybór dotyczący ilości nauszników (jeden lub dwa), a także typ zastosowanego mikrofonu.

A. Wersja słuchawki mono (jedno ucho) lub duo (dwoje uszu)
Jeżeli w pomieszczeniu panuje znaczny hałas, a Ty chcesz zdecydowanie odizolować się od otoczenia w trakcie rozmów, zalecane jest dobranie słuchawki z dwoma nausznikami (wersje duo). Słuchawka z jednym nausznikiem polecana jest w sytuacji, gdy oprócz rozmów z telefonicznych prowadzisz rozmowy z kolegami z biura np. konsultujesz się z nimi trakcie rozmów – nie ma wtedy konieczności zdejmowania zestawu nagłownego za każdym razem.

B. Typ mikrofonu
Natężenie hałasu wpływa również na wybór mikrofonu. To mikrofon decyduje o tym, czy nasz rozmówca słyszy nas dobrze, wyraźnie, bez dodatkowych odgłosów dochodzących z otoczenia. Jeżeli w biurze przebywa większa grupa pracowników i każdy z nich aktywnie prowadzi rozmowy, dobrym wyborem będzie mikrofon z redukcją szumów. Ten typ mikrofonu nie jest w stanie całkowicie wyeliminować hałasów płynących otoczenia, ale może je znacząco zredukować – nawet o 75%.

4. Podsumowanie

Jeżeli nie wiesz jaki zestaw nagłowny wybrać napisz do nas na sklep@voiceplanet.pl

Możesz również skorzystać z naszej wyszukiwarki zestawów nagłownych:
https://www.voiceplanet.pl/zestawy-naglowne

W opcjach przeglądania wybierz typ zestawu, ilość nauszników, rodzaj mikrofonu oraz urządzenia z jakimi powinien współpracować zestaw.

Jeżeli wstępnie wybrałeś już model, ale wolisz upewnić się co do swojego wyboru - zapraszamy do kontaktu!
Z przyjemnością dobierzemy dla Ciebie odpowiedni zestaw nagłowny!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl